Wypoczynek

Solina, a przede wszystkim Bieszczady, to miejsca, gdzie można odpoczywać na wiele różnych sposobów. Niezależnie od tego, czy decydują się Państwo na wypoczynek pasywny, czy też aktywny.

Teren wokół naszego Ośrodka jest miejscem, gdzie turystyczne szlaki piesze łączą się ze szlakami rowerowymi, czy też konnymi. Kilkanaście, kilkadziesiąt, a może nawet kilkaset szlaków czekających na odwiedzających je turystów. W naszej „Osadzie” staramy się uzmysłowić Wam – naszym Gościom co w rzeczywistości znaczy określenie „magia Bieszczad”.

Nasz kompleks to nie tylko widok na góry, pagórki, czy szlaki turystyczne, jest to przede wszystkim bliskość jeziora Solińskiego, a więc każdy miłośnik sportów wodnych znajdzie tu coś dla siebie. Zaczynając od przyjemności dla osób ceniących pasywny wypoczynek – piaszczysta plaża, promienie słońca, kąpiel w jeziorze, czy rejsy statkiem, kończąc na upodobaniach tych bardziej aktywnych turystów – rowerek wodny, kajakarstwo, czy żeglarstwo.

Wypoczynek w „Osadzie”, to nie tylko propozycje letnie – zimą atrakcje są równie przyciągające. Każdy wielbiciel narciarstwa, czy jazdy na łyżwach znajdzie w okolicy miejsce idealne dla siebie. Mamy także mnóstwo propozycji dla gości chcących dopiero zacząć swoją przygodę z narciarstwem, bo przecież Bieszczady to idealne miejsce do nauki wszelkich sportów zimowych. Istnieją szkółki narciarskie zarówno dla najmłodszych jak i trochę starszych gości.

W okolicy odkryć można również mnóstwo obiektów kulturalnych. W dawne czasy przeniesie Państwa Muzeum Budownictwa Ludowego – tzw. „Skansen” zlokalizowany w Sanoku. Miejscowość ta skrywa także inne atrakcję, będąc rodzinnym miastem znanego na całym świecie malarza – Zdzisława Beksińskiego, prezentując jego stałą, największą wystawę w Polsce. Centrum Kultury Ekumenicznej w Myczkowcach ukazuje miniatury cerkwi i kościołów, zaś Zamek Kmitów w Lesku obrazuje jak wyglądała architektura XVI wieku.

W „Osadzie Bóbrka nad Soliną” odpocząć można na terenie Ośrodka, nie ruszając się z niego ani na krok! Idealna propozycja na udany dzień to leżakowanie na łonie natury z dobrą książką w dłoniach, podczas, gdy najmłodsi wczasowicze korzystają z atrakcji naszego placu zabaw, a wieczorem grill lub ognisko w gronie najbliższych.