Park linowy dla dzieci

Park linowy dla dzieci

Nikt nie wie gdzie i kiedy pojawił się pierwszy pomysł na park linowy. Tory przeszkód były znane już w starożytności, jednak były zdecydowanie bardziej śmiertelne. Parki linowe w nowoczesnym rozumieniu możemy prześledzić do początku XX wieku, gdzie były używane w wojsku jako ciekawsza i bardziej wszechstronna forma ćwiczeń, gdzie pot i łzy wsiąkały w liny, a drzazgi i odciski były odznakami każdego uczestnika.

Na szczęście w parkach linowych nad Soliną spotkamy tylko pot po świetnej zabawie oraz śmiech po pokonaniu kolejnych przeszkód. Ośrodki prowadzące tory przeszkód dbają, żeby ich obiekty miały urozmaicone szlaki o różnych poziomach trudności, pasowały dla dzieci i dorosłych i nie nudziły się nawet po dniach spędzonych na wysiłku.

Wspomnieniem też są ciężkie wypadki podczas pokonywania toru czy drzazgi od niezabezpieczonych elementów drewnianych. Parki linowe przechodzą rygorystyczne testy bezpieczeństwa przed otwarciem na każdy sezon letni, a obsługa jest wyszkolona w dbaniu o bezpieczeństwo i asekurację uczestników.

Takie ośrodki są idealnym miejscem, aby spędzić aktywny i intensywny dzień bądź dwa. Dzieci bardzo docenią różnorodność aktywności, a Ty możesz umocnić swój wizerunek superbohatera pokonując najtrudniejszy tor w rekordowym czasie.