Uherce Mineralne – Ursa Maior

Uherce Mineralne – Ursa Maior

Jeżeli jesteś fanem piwa to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – zaledwie 11 kilometrów od Osady Bóbrka jest zlokalizowany niezależny browar Ursa Maior.

Założony w 2013 roku browar produkuje wyłącznie piwa górnej fermentacji, czyli typu ALE. Odpowiedzialną za unikalny smak produktów jest wielokrotnie nagradzana piwowarka i założycielka browaru Agnieszka Łopata, używająca autorskich receptur. Piw możesz spróbować i zaopatrzyć się na zapas na miejscu w godzinach otwarcia 10 – 16, w każdy dzień, oprócz niedzieli. A jest czego próbować, gdyż portfolio piwowarskie w browarze jest obszerne i na jednej wizycie się nie zakończy.

Ursa Maior oprócz warzenia pysznych piw jest też przykładem nowoczesnego i świadomego prowadzenia przedsiębiorstwa. Od 2019 roku browar jest zasilany wyłącznie z własnej elektrowni fotowoltaicznej, sami dbają o oczyszczanie w dwóch ekologicznych oczyszczalniach przy browarze oraz mają zainstalowany system zbierania wody deszczowej.

Polecamy ich odwiedzić, a jeżeli degustacja piwa będzie zbyt udana to 11 kilometrów będzie w sam raz spacerem do Osady Bóbrka.