Rejsy statkiem

Rejsy statkiem

Zalew Soliński, powstały przez konstrukcję zapory na rzece San, ma powierzchnię 2200 hektarów (22 km2) oraz linię brzegową o długości ponad 166 kilometrów. Jest to spowodowane faktem, że zalane zostały liczne głębokie, a wąskie dolinki tworząc zbiornik wodny o dużej objętości oraz małej powierzchni. Liczne zatoczki i półwyspy wywołują poczucie prywatności, gdyż nawet przy stosunkowo wysokim ruchu wodnym danego dnia można się ukryć i cieszyć spokojem.

A o spokój nad Zalewem Solińskim jest wyjątkowo łatwo, gdyż jest on strefą ciszy. Oznacza to, że jedyne łodzie o napędzie motorowym, czyli te należące do Policji, WOPR (Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe) oraz ograniczonej liczby przystani oferujących rejsy turystyczne. Większość ośrodków, skąd można wypożyczyć sprzęt wodny lub kupić bilet na rejs, znajduje się przy zaporze lub po przeciwnej stronie zalewu – w Polańczyku.

Pomiędzy Bóbrką a zaporą regularnie kursują busy, więc dostanie się nad zalew nie będzie dla Ciebie żadnym problemem – jednak pamiętaj, że na rejs lepiej jest zapisać się wcześniej. Często wcześniejsza rezerwacja jest różnicą między Wilkiem Morskim a Szczurem Lądowym.