• +48 604 226 902
  • 38-623 Bóbrka 157

Centrum Kultury Ekumenicznej w Myczkowcach + Park Miniatur Sakralnych

Centrum Kultury Ekumenicznej znajduje się przy ośrodku wczasowo-wypoczynkowym Caritas w Myczkowcach. Powstało ono w 2007 roku jako wyrażenie idei ekumenizmu bliskiej Janowi Pawłowi II i też jemu jest to centrum zadedykowane. Inicjatorem powstania parku jest ksiądz Bogdan Janik.

Na Centrum Kultury Ekumenicznej składa się park o powierzchni blisko jednego hektara, na którym znajduje się aż 140 miniatur cerkwi z obszaru południowo-wschodniej Polski, Ukrainy i Słowacji. Całość podzielona jest tematycznie na 10 sektorów, gdzie podziwiać można rekonstrukcje cerkwi jeszcze stojących oraz takich, które poddały się już upływowi czasu.

Za wykonanie miniatur cerkwi wdzięczni możemy być Januszowi Kuligowi, a za architekturę odpowiedzialny jest Norbert Piekarski.

Centrum Kultury Ekumenicznej stawia sobie za misję szerzenie wiedzy o różnicach teologicznych, kulturowych i etnicznych między poszczególnymi gałęziami kościoła, podkreślając jednocześnie podstawową wspólną wartość, jaką jest Miłość. Z tego powodu Centrum wraz z Parkiem Miniatur nazywane też bywa Miasteczkiem Miłości.