Chatka Wariatka – Dom na Dachu (Lesko)

Chatka Wariatka – Dom na Dachu (Lesko)

Chatka Wariatka to jedyny w Bieszczadach dom na dachu, czyli jest odwrócony podstawą do góry. Ta nietypowa atrakcja turystyczna czeka na Ciebie w miejscowości Uherce Mineralne, która znajduje się 17 km od Soliny, 18 od Ustrzyk Dolnych i zaledwie 8 od Leska.

Oryginalny, wręcz dziwaczny pomysł konstrukcji i wyposażenia wnętrz Chatki cieszy się dużą popularnością wśród małych dzieci, dorosłych i starszych. Odwrócona rzeczywistość domu nie pozostawia nikogo obojętnym.

Czym dokładnie jest Wariatka? Mówiąc wprost, jest to dom, który zawiera w sobie wszystkie te same pomieszczenia i elementy, które możesz znaleźć we własnym domu czy mieszkaniu. Jest jednak jedna różnica, która powoduje niepowtarzalność tej konstrukcji – dom jest odwrócony podstawą do góry stojąc na własnym dachu. Wnętrza Chatki również są odwrócone do góry nogami. Autorem tego odwróconego domu jest Paweł Ustjanowski.

Chatkę Wariatkę możesz zwiedzać samodzielnie, przyjechać tu z dziećmi czy rodziną, a nawet wynająć całe pomieszczenie na okazję specjalną, którą może być impreza urodzinowa czy sesja zdjęciowa. Szczegóły dotyczące dojazdu, cen i aktualności znajdziesz na stronie Chatki – www.chatkawariatka.pl.

Jeśli chcesz urozmaicić widoki natury czymś zupełnie nietypowym, zdecydowanie warto odwiedzić Chatkę Wariatkę i odwrócić swój świat do góry nogami!